Neohodnoceno

Smyslová lahvička Koník

Tak ta je co? Sluchová a zraková lahvička s koníčkem! Toto zvířátko milují snad všechny děti a chodí ho krmit. Jistojistě jim s ní uděláte radost a ještě navíc rozvinete jejich smysly. 

Skladem
Značka: Mámy v rejži
270 Kč
Kategorie: Eshop
Hmotnost: 0.5 kg

Lahvička má objem 200 ml. Je svou velikostí ideální do dětské ruky. Zaujme i děti mladší 1 roku. Lahvičky jsou z tvrdého plastu s dřevěným víčkem s bezpečnostním závitem.

Prodávají se ve stavu "dotvoř sám". Tzn. že vám přijde organzový pytlíček se všemi komponenty. Nasypete sypký materiál do lahvičky, přidáte zvířátka, doplňky. Lahvičku můžete zabezpečit tavnou pistolí, nebo nechat k dalšímu využití. 

Smyslová lahev rozvíjí zrakové a sluchové vnímání. Je ideální ke správnému psychomotorickému rozvoji. Vede děti ke zvídavosti a objevování, rozvíjí potenciál dítěte. Rozvíjí koordinaci oko-ruka a slovní zásobu. 

Všechny lahvičky se dají využít k tréninku vědomého úchopu a jako skvělá motivace k lezení- děti si ji budou kutálet před sebou.

Smyslová lahvička může také sloužit jako doplnění smyslohraní na určité téma. 

Lahvička takto naaranžovaná lze zakoupit jen v obchodě, poštou vám dorazí rozházená.

 

Rozvoj smyslů díky smyslovým lahvičkám:

Zrak miminka se v děloze rozvíjí nejpomaleji ze všech smyslů, je tedy po narození nejméně rozvinutým. Novorozenec vidí ostře 25-35 cm od kořene nosu. Tato pevná ohnisková vzdálenost není náhodná, je to vzdálenost mezi jeho a máminou tváří, když ho drží v náručí, kojí, mluví na něj. Oči zprvu vidí jen kontrastně, černo-bíle, nebo světlo-tmu. Vizuální podněty nemají pouze pozitivní vliv pro zrak, ale také pro rozvoj mozkových buněk. Klíčové jsou první tři roky života dítěte, kdy je schopné přijmout co nejširší spektrum podnětů.

Hmat miminka je ze smyslů po narození ten nejvyvinutější a naprosto zásadní pro vytvoření pouta mezi miminkem a rodičem. Můžete ho stimulovat různými způsoby. Mazlením, kontaktem kůže na kůži, masážemi. Zároveň skrz hmat dochází k důležitým vývojovým milníkům- jedním z prvních je schopnost uchopit. Nepodmíněný uchopovací reflex vystřídá okolo 4. měsíce úmyslný. Okolo této doby je vhodné k němu miminko stimulovat zajímavými a poutavými pomůckami.

Sluch miminka se stejně jako hmat plně vyvinul již v děloze. Miminka si pamatují zvuk vašeho hlasu, po narození preferují tlumenější zvuky a výraznější je zaskočí a leknou se, je to jeden z primárních reflexů k přežití. Na stimulaci výraznějšími zvuky počkejte na zhruba 3. měsíc života. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: