V neděli 21.7. bude výjimečně otevřená prodejna 10-17 hodin
Neohodnoceno

Smyslová lahvička Modrá se třpytkami

Tuhle zrakovou lahvičku vydrží děti pozorovat minuty a minuty. Bude je uklidňovat a zároveň podněcovat ke zvídavosti. 

Skladem
Značka: Mámy v rejži
185 Kč
Kategorie: Eshop
Hmotnost: 0.5 kg
P5131917
Tip

Lahvička má objem 120ml. Je svou velikostí ideální do dětské ruky. Zaujme i děti mladší 1 roku. Lahvičky jsou z tvrdého plastu s dřevěným víčkem s bezpečnostním závitem. Lahvičky neotvírejte. 

Smyslová lahev rozvíjí zrakové a sluchové vnímání. Je ideální ke správnému psychomotorickému rozvoji. Vede děti ke zvídavosti a objevování, rozvíjí potenciál dítěte. Rozvíjí koordinaci oko-ruka a slovní zásobu. 

Všechny lahvičky se dají využít k tréninku vědomého úchopu a jako skvělá motivace k lezení- děti si ji budou kutálet před sebou.

Smyslová lahvička může také sloužit jako doplnění smyslohraní na určité téma. 

 

Rozvoj smyslů díky smyslovým lahvičkám:

Zrak miminka se v děloze rozvíjí nejpomaleji ze všech smyslů, je tedy po narození nejméně rozvinutým. Novorozenec vidí ostře 25-35 cm od kořene nosu. Tato pevná ohnisková vzdálenost není náhodná, je to vzdálenost mezi jeho a máminou tváří, když ho drží v náručí, kojí, mluví na něj. Oči zprvu vidí jen kontrastně, černo-bíle, nebo světlo-tmu. Vizuální podněty nemají pouze pozitivní vliv pro zrak, ale také pro rozvoj mozkových buněk. Klíčové jsou první tři roky života dítěte, kdy je schopné přijmout co nejširší spektrum podnětů.

Hmat miminka je ze smyslů po narození ten nejvyvinutější a naprosto zásadní pro vytvoření pouta mezi miminkem a rodičem. Můžete ho stimulovat různými způsoby. Mazlením, kontaktem kůže na kůži, masážemi. Zároveň skrz hmat dochází k důležitým vývojovým milníkům- jedním z prvních je schopnost uchopit. Nepodmíněný uchopovací reflex vystřídá okolo 4. měsíce úmyslný. Okolo této doby je vhodné k němu miminko stimulovat zajímavými a poutavými pomůckami.

Sluch miminka se stejně jako hmat plně vyvinul již v děloze. Miminka si pamatují zvuk vašeho hlasu, po narození preferují tlumenější zvuky a výraznější je zaskočí a leknou se, je to jeden z primárních reflexů k přežití. Na stimulaci výraznějšími zvuky počkejte na zhruba 3. měsíc života. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: