Máme otevřeno i ve státní svátek 28.9. od 9:30-13:00. Objednávky odesíláme každý všední den.
Neohodnoceno

Smyslové lahvičky pro miminka

Tyto lahvičky vznikly speciálně pro miminka v prvních měsících života, kdy stimulují rozvoj zraku, sluchu, hmatu a hrubou motoriku.

Položka byla vyprodána…
Momentálně nedostupné
380 Kč
Kategorie: Smyslové lahvičky
Hmotnost: 0.4 kg
Položka byla vyprodána…
Smyslové lahvičky pro miminka
Tip Limitovaná edice

Lahvička má objem 120ml. Je svou velikostí ideální do dětské ruky. Zaujme i děti mladší 1 roku. Lahvičky jsou z tvrdého plastu s dřevěným víčkem s bezpečnostním závitem. Lahvičky neotvírejte. 

Smyslová lahev rozvíjí zrakové a sluchové vnímání. Je ideální ke správnému psychomotorickému rozvoji. Vede děti ke zvídavosti a objevování, rozvíjí potenciál dítěte. Rozvíjí koordinaci oko-ruka.

Všechny lahvičky se dají využít k tréninku vědomého úchopu a jako skvělá motivace k lezení- děti si ji budou kutálet před sebou.

Smyslová lahvička může také sloužit jako doplnění smyslohraní na určité téma. 

 

Rozvoj smyslů díky smyslovým lahvičkám:

Zrak miminka se v děloze rozvíjí nejpomaleji ze všech smyslů, je tedy po narození nejméně rozvinutým. Novorozenec vidí ostře 25-35 cm od kořene nosu. Tato pevná ohnisková vzdálenost není náhodná, je to vzdálenost mezi jeho a máminou tváří, když ho drží v náručí, kojí, mluví na něj. Oči zprvu vidí jen kontrastně, černo-bíle, nebo světlo-tmu. Vizuální podněty nemají pouze pozitivní vliv pro zrak, ale také pro rozvoj mozkových buněk. Klíčové jsou první tři roky života dítěte, kdy je schopné přijmout co nejširší spektrum podnětů.

Hmat miminka je ze smyslů po narození ten nejvyvinutější a naprosto zásadní pro vytvoření pouta mezi miminkem a rodičem. Můžete ho stimulovat různými způsoby. Mazlením, kontaktem kůže na kůži, masážemi. Zároveň skrz hmat dochází k důležitým vývojovým milníkům- jedním z prvních je schopnost uchopit. Nepodmíněný uchopovací reflex vystřídá okolo 4. měsíce úmyslný. Okolo této doby je vhodné k němu miminko stimulovat zajímavými a poutavými pomůckami.

Sluch miminka se stejně jako hmat plně vyvinul již v děloze. Miminka si pamatují zvuk vašeho hlasu, po narození preferují tlumenější zvuky a výraznější je zaskočí a leknou se, je to jeden z primárních reflexů k přežití. Na stimulaci výraznějšími zvuky počkejte na zhruba 3. měsíc života.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: